Pylony reklamowe, totemy i stojaki

Pylony jako elementy mebli nowoczesnego miasta

Pylony reklamowe znane również pod nazwą totemy reklamowe lub witacz to wyjątkowy rodzaj nośnika informacyjnego kierującego ruchem.

Właściwie zaprojektowany i wykonany pylon reklamowy o stabilnej konstrukcji jest elementem mebli nowoczesnego miasta.

Z uwagi na swoje gabaryty i nierzadko bardzo ciekawą bryłę w połączeniu z dobrze dobraną kolorystyką – znacząco podnoszą prestiż firmy czy obiektu biurowego. Pylony reklamowe stanowią nieodłączną część wizerunku firmy.

Pylon posiada swoją wewnętrzną konstrukcję nośną – najczęściej stalową – zabezpieczoną przed korozją poprzez ocynkowanie lub malowanie proszkowe.

Do wykonania obudowy zewnętrznej pylonów wykorzystujemy płyty kompozytowe lub blachę ocynkowaną 2-3 mm malowaną proszkowo na wybrany kolor RAL.

Nie zapominamy także o surowcach przygotowanych przez naturę, a mianowicie o kamieniu i drewnie. Dobrze wycięty i oszlifowany kamień w połączeniu z drewnem bądź elementami stali niewątpliwie pięknie się prezentuje i przyciągnie wzrok wielu osób.

Elementy graficzne na pylonach

Treść na pylonach reklamowych może być zamieszczana na jednej stronie – pylony jednostronne lub po obu stronach – pylony dwustronne. Sama grafika na pylonach może przybierać różne formy. Najczęściej jest wyfrezowana w płycie kompozytowej lub blasze i podklejona od tyłu plexi do podświetleń lub poliwęglanem. Na to naklejana jest grafika z folii wycinanej ploterowo lub folii bezbarwnej z zadrukiem. Zazwyczaj można też taką grafikę z folii wymienić w przyszłości jeśli zajdzie taka potrzeba.

Z uwagi na możliwość dowolnego cięcia blach, płyt kompozytowych, ich wyginania i walcowania oferujemy naszym klientom różnorodne kształty pylonów. Na elemencie bazowym możemy mocować dodatkowe formy przestrzenne, które jeszcze bardziej wyróżnią Państwa totem i sprawią że będzie on niepowtarzalny.

Oświetlenie pylonów reklamowych

Pylony zazwyczaj występują w wersji podświetlanej – od zewnątrz lub wewnątrz. Jeśli pylon ma posiadać swoje wewnętrzne oświetlenie to w zależności od gabarytów mocuje się je krawędziowo lub na wewnętrznej płycie np. PCV. Naszym Klientom oferujemy podświetlenie w formie diod LED gdyż jest to najbardziej energooszczędne rozwiązanie.

W oferowanych przez nas pylonach mogą świecić lica oraz brzegi – w przypadku nośników z własnym oświetleniem wewnętrznym. Oczywiście oświetlenie możemy także zamontować poza nośnikiem np. w podłożu do którego mocowany jest totem.

Dodatkowo naszym klientom oferujemy możliwość dodania zegara czasowego, który uruchamiałby i wyłączał oświetlenie o określonych godzinach lub sterownika zmierzchowego, który załączałby oświetlenie o zmroku i wyłączał o wschodzie słońca.

Totemy mogą być wolnostojące z odpowiednio dociążonym cokołem do którego są przykręcone lub na stałe zamocowane do podłoża do fundamentu.
Projekty fundamentu oraz samego pylonu są opracowywane przez naszych grafików oraz konstruktora z uprawnieniami, który wykonuje dla takich projektów niezbędne obliczenia statyczne.

Przy produkcji tego typu nośników korzystamy z wysokiej jakości materiałów, na które dołączamy certyfikaty i karty techniczne do dokumentacji powykonawczej.

Na życzenie Klienta możemy wykonać też lekkie totemy wewnętrzne, wolnostojące.