Szronienie szyb, folia szroniona, folia mrożona

Folia szroniona znana również jako folia mrożona przepuszcza światło w 30%, nadaje szybie elegancki efekt mrożonego szkła. Przepuszcza światło dzienne do pomieszczeń i jednocześnie pozwala zachować prywatność. Powierzchnia folii daje nam efekt piaskowania szkła podobnego do odbicia światła od zmrożonej powierzchni z duża ilością kryształków lodu.

Folią szronioną można oklejać całe okna lub wyciąć w folii dowolny kształt. Odpowiednio wycięta folia szron wg zaprojektowanego wzoru jest doskonałym elementem dekoracyjnym szyb i witryn, które stają się nieprzezroczyste a jednocześnie przepuszczają światło. Tego rodzaju folie matowe wycinamy na ploterze według zaprojektowanych wcześniej wzorów i wyklejamy od strony wewnętrznej lub strony zewnętrznej szyby.

Zastosowanie folii szronionej

Folia szroniona najczęściej wykorzystywana jest do oklejania szyb wystawowych, szklanych powierzchni witryn. Służy również do informowania pieszych o dużych taflach szklanych np. w obrotowych drzwiach, szklanych ściankach działowych itp.

W nowoczesnych przestrzeniach biurowych, w których stosowane są szklane ściany do oddzielania stanowisk pracy i boksów, folie pozwalają na wyeliminowanie problemu widoczności ścian i szklanych szyb.

Folie szronione służą do tworzenia i urozmaicania wystroju wnętrz i dają bardzo dużo możliwości dla dekoratorów wnętrz. Na foliach można nadrukować napisy, logotypy, grafiki. Duże możliwości daje również ploterowe wycinanie wzorów z folii. Można wycinać drobne wzory w dużych arkuszach folii, ale także tworzyć małe naklejki np. z logo firmy lub graficznym oznaczeniem pomieszczenia. Można stosować motywy firmowe, figury geometryczne, pasy różnej grubości. Stosowanie folii mrożonej jest dużo tańsze od stosowania ozdobnego szkła.

Folia szroniona podnosi też estetykę – maskuje odciski palców, które często pojawiają się w przypadku stosowania szklanych drzwi i witryn. Folia jest też łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Zastosowanie folii szronionej zwiększa również wytrzymałość szyby. Szkło jest odporniejsze na uderzenia i nie ulega zarysowaniom.

Zastosowanie folii szronionej sprawia, że nie można obserwować tego co dzieje się po drugiej stronie szyby i tym samym zapewnia intymność. W prosty sposób można przygotować miejsce zapewniające dyskrecję podczas spotkań biznesowych. Folie mrożone często stosowane są w kuchniach, karetkach, pomieszczeniach służbowych, toaletach. Znajduje zastosowanie we wszelkich biurach, instytucjach, bankach, salonach, gabinetach lekarskich itp