Logotyp na elewacji, Logo na fasadzie

Bui
canon
hellmann
logo-na-elewacji-Velux
MEDIACOM
ricoh
sp
tri-ring
w

Previous
Next

Logotyp na elewacji to część oznakowania, która ze względu na umiejscowienie jest mocno eksponowana a przez to widoczna nawet dla kilku tysięcy osób dziennie! Najczęściej podświetlane, eleganckie i ciekawe formy znaków w połączeniu z ciekawą, stonowaną lub wyrazistą kolorystyką to gwarancja przyciągnięcia wzroku potencjalnych Klientów.

Logo świecące na elewacji może przybierać różne formy:

 • kaseton z licem w całości podświetlanym
 • kaseton w którym tło nie świeci – świeci sama grafika/logo
 • litery przestrzenne ze świecącym licem lub litery ze świecącym licem oraz świecącymi brzegami
 • litery przestrzenne w których lico nie świeci – świeci tył znaku (tzw. halo efekt)

Logotypy na elewacji podświetlane

Najprostszą formą znaku przestrzennego jest kaseton, który w zależności od wielkości i od tego jaki efekt świecenia chcemy uzyskać, może mieć lico wykonane z plexi oklejonej folią, płyty kompozytowej z grafiką wyfrezowaną podklejoną plexi , oklejoną lub nie folią.

Jeśli kaseton ma duże gabaryty, które nie pozwalają na wykorzystanie sztywnych materiałów na lico to oferujemy możliwość wykonania takiego kasetonu z licem winylowym/elastycznym, dedykowanym do podświetleń z nadrukowaną grafiką.

Do produkcji naszych znaków z licem świecącym wykorzystujemy taśmę aluminiową dedykowaną do znaków 3D oraz plexi ewentualnie oklejoną folią do podświetleń (z outlinem lub bez).

Przy większych gabarytach brzegi liter wykonujemy z blachy aluminiowej 2-3 mm malowanej proszkowo na wybrany kolor RAL, a lico wykonujemy z poliwęglanu, który może być oklejony folią do podświetleń.

Znaki świecące tyłem wykonywane są z aluminium 2-3 mm lakierowanego proszkowo na wybrany kolor RAL i mocowane na dystansach do elewacji

Najbardziej oszczędnym rozwiązaniem jeśli chodzi o elektrykę w znakach 3D są diody i takie rozwiązania oferujemy najczęściej naszym Klientom, a dzięki sprawdzonym produktom mamy pewność ich poprawnego działania.

Nie zapominamy również o sztuce tworzenia neonów i jeśli Klient sobie tego życzy lub jeśli takie rozwiązanie będzie lepiej komponowało się z całością oznakowania to jesteśmy w stanie spełnić jego oczekiwania.

Logotypy na elewacji bez podświetlenia

Poza podświetlanymi znakami 3D oferujemy również znaki które nie świecą.
Tutaj wybór materiałów z których taki znak będzie wykonany jest znacznie szerszy. Może to być:

 • aluminium – surowe lub lakierowane natryskowo na wybrany kolor
 • mdf lakierowane na wybrany kolor RAL
 • płyty kompozytowe
 • styrodur malowany na wybrany kolor z wzorników RAL czy NCS
 • PCV
 • plexi bezbarwne lub barwione w masie
 • blacha kwasówka

Żeby efekt był ciekawszy wymienione wyżej materiały można ze sobą łączyć np. plexi bezbarwne cięte laserowo (brzegi są w połysku) + na lico blacha szczotowana.

Podobnie możemy wykonać znaki ze styroduru – brzegi mogą być pomalowane na wybrany kolor, a na lico możemy nakleić PCV lub plexi oklejone folią ploterową lub folią z nadrukiem.

Z uwagi na różne umiejscowienie znaków czasami zachodzi potrzeba wykonania do nich podkonstrukcji. Wykonujemy ją w oparciu o rysunki i wyliczenia uprawnionego konstruktora. Konstrukcja wykonywana jest z profili zamkniętych zabezpieczonych przed korozją a jej mocowanie dostosowane jest do warunków jakie oferuje dany obiekt.

SignSystem zaprasza do współpracy w zakresie produkcji i montażu logotypów przestrzennych na fasadach i elewacji budynków na terenie Warszawy i całej Polski.